Wysokiej jakości meble do szkoły, czyli must have każdej placówki

Aby nauka w szkole była przyjemna i efektywna, nauczyciele muszą mieć zapewnioną opiekę. Wbrew pozorom ważna jest ergonomia sali lekcyjnej, w której odbywa się nauka. Można to osiągnąć dzięki zastosowaniu wysokiej jakości nowoczesnych mebli szkolnych firmy Aktin.pl.

Wysoka jakość wykonania i ergonomia powinny być cechami charakterystycznymi mebli szkolnych. Należy pamiętać, że meble szkolne to nie tylko biurka, krzesła i ławki. Do mebli wykorzystywanych w szkołach zawodowych należą takie meble, jak szafki narzędziowe i stoły warsztatowe. Typ szkoły determinuje rodzaj mebli, jakich potrzebuje szkoła.

szkolne ławki

Dobry wygląd to nie wszystko: oto kilka słów o standardach mebli szkolnych

Przy zakupie wyposażenia sali lekcyjnej należy brać pod uwagę nie tylko cenę. Meble szkolne muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i mieć możliwość uzyskania wymaganych certyfikatów. Muszą być zgodne z wszystkimi normami obowiązującymi w krajach Unii Europejskiej. Jedna z takich norm, PN-EN1729-1:2007, określa zasady doboru mebli w zależności od wzrostu ucznia.

Wyposażenie do szkół powinno być kupowane tylko od sprawdzonych producentów lub dystrybutorów, których produkty spełniają wszystkie wymagania.

Gdzie kupić meble szkolne?

Obecnie istnieje wiele firm, które zajmują się dystrybucją mebli dla placówek oświatowych. Jedną z nich jest firma Atkin, która działa na rynku od 2008 roku. Firma ta ma dużą przewagę w branży wyposażenia szkół i przedszkoli. Pracownicy firmy zajmujący się produkcją mebli mają wieloletnie doświadczenie. (Założyciel i obecny prezes jest nauczycielem z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem). Daje to również gwarancję, że produkty są zgodne z obowiązującymi normami. W ofercie znajdują się wszystkie najpopularniejsze meble szkolne, m.in.

– krzesła,
– biurka,
– stojaki.

Aktin.pl produkuje meble na zamówienie, a także projektuje własne sale lekcyjne. Jest to ciekawe połączenie zarówno pod względem ergonomii, jak i estetyki.

Dodaj komentarz